Piece na węgiel

Piec na węgiel

Z wszystkich dostępnych sposobów ogrzewania wybrałeś piec na węgiel? Zatem zgłoś się do nas, gdyż bez problemu możemy się tym zająć. Pracujemy zarówno na terenie wielu okolicznych miejscowości, takich jak Przodkowo, Glincz, Żukowo, Borkowo, Sopot, Gdańsk, Gdynia (całe Trójmiasto), Egiertowo, Kartuzy, a także trochę dalej - Sierakowice, Puck, Reda, Wejherowo, Władysławowo, Kościerzyna, Rumia, Bytów, Lębork i wielu innych miejscowości znajdujących się w odległości 100 km od Żukowa.

Z największą przyjemnością doradzimy, dobierzemy najlepszy piec na węgiel, a następnie zamontujemy go w Twoim domu.

Zadzwoń już teraz: +48 601 670 129

Dlaczego piece na węgiel to najpopularniejszy sposób ogrzewania?

Piece na węgiel wciąż cieszą się dużą popularnością właścicieli zarówno pomieszczeń przemysłowych, budynków wielorodzinnych, jak i domów jednorodzinnych. Dlaczego? Ogrzewanie za pomocą węgla posiada jedną niezaprzeczalną zaletę - nadal jest jednym z najtańszych rozwiązań grzewczych. Węgiel stanowi stosunkowo tani opał, a do tego jest łatwo dostępny. Poza tym zarówno zakup, jak i instalacja kotła na węgiel oraz jego późniejsze serwisowanie również nie należą do najdroższych.

Węgiel kamienny czy węgiel brunatny?

Do ogrzewania domów jednorodzinnych najczęściej stosuje się węgiel kamienny, który jest znacznie bardziej wydajny od węgla brunatnego. Z kolei węgiel brunatny jest dużo tańszy. Jednak, żeby uzyskać taki sam efekt, jak przy węglu kamiennych, trzeba go spalić znacznie więcej. To właściciel domu jednorodzinnego powinien sobie przekalkulować, co mu się bardzie opłaci.

Kopciuch czy nowoczesny kocioł na węgiel?

Trzeba jednak spojrzeć na kotły węglowe z drugiej strony. Ogrzewanie za pomocą pieca na węgiel wiąże się z koniecznością codziennego jego obsługiwania - oczyszczania z popiołu i dosypywania opału. Poza tym potrzebne jest także miejsce na składowanie węgla i odpady po jego spaleniu.

Należy także zwrócić uwagę na fakt, że mimo tego, że kotły na węgiel w ogóle nie należą do najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych, to nowoczesne piece węglowe spełniają znacznie bardziej wyśrubowane normy emisji spalin, niż staroświeckie "kopciuchy". W takim piecu można było palić każdy rodzaj węgla, nawet koks czy miał węglowy i wszelkiego rodzaju śmieci. Natomiast efektywność spalania i wydajność takiego pieca sięga zaledwie ok. 30%. Nie można także przejść obojętnie obok faktu, że kopciuchy po prostu trują środowisko.

Natomiast nowoczesne piece na węgiel posiadają wydajność sięgającą nawet do 80%. Zużywają znacznie mniej węgla niż przedpotopowe kopciuchy. Poza tym posiadają rozwiązania pozwalające w dużej mierze automatyzować niezbędne czynności do tego stopnia, że dorzucanie węgla może następować nawet co kilkanaście godzin (w niektórych piecach do 30 godzin). Najbardziej nowoczesne kotły zaopatrzone w odpowiedni podajnik, zasobnik oraz palnik retortowy funkcjonować będą bez Twojej pomocy nawet kilkanaście dni.

Warto mieć to na uwadze podczas wyboru sposobu ogrzewania domu jednorodzinnego. W przypadku wyboru pieca na węgiel zdaj się na pomoc profesjonalistów. Fachowcy firmy WOD-BUD wybiorą dla Twojego domu najlepszy i nowoczesny kocioł na węgiel, który nie zrujnuje domowego  budżetu i będzie wiernie służył przez wiele lat.

Chcesz kupić i zamontować piec na węgiel? Zadzwoń już teraz: +48 601 670 129