Piece na eko-groszek

Piec na eko-groszek

Zdecydowałeś się na ogrzewanie eko-groszkiem? Jeśli tak to pamiętaj, że nasza firma może go u Ciebie podłączyć. Działamy zarówno na terenie miejscowości, takich jak Gdańsk, Gdynia, Sopot (całe Trójmiasto), Żukowo, Glincz, Egiertowo, Kartuzy, Borkowo, Przodkowo, Borowo, jak też trochę dalej - Puck, Rumia, Reda, Wejherowo, Władysławowo, Sierakowice, Kościerzyna, Bytów czy Lębork i wielu innych miejscowości znajdujących się w odległości 100 km od Żukowa.

Z chęcią doradzimy, wybierzemy najlepszy piec na eko-groszek, a następnie zamontujemy go w Twoim domu tak, abyś był w 100% zadowolony.

Zadzwoń już teraz: +48 601 670 129

Wybór właściwego pieca

Wyboru pieca centralnego ogrzewania dokonuje się zwykle raz na kilka czy nawet kilkanaście lat. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z dostępnymi na rynku najnowocześniejszymi rozwiązaniami i wybrać ten rodzaj kotła, który będzie najbardziej odpowiedni dla naszego domu i oczekiwań oraz potrzeb zamieszkujących w nim osób.

Piec na eko-groszek stanowi jedną z wielu możliwości, jakie posiada właściciel domu jednorodzinnego rozważając najlepszy dla jego wymagań sposób ogrzewania. Kluczowe przy wyborze tego typu kotła jest paliwo, pod który została przygotowana cała konstrukcja urządzenia.

Co to jest eko-groszek?

Eko-groszek wytwarzany jest z dużych i specjalnie dobranych brył węgla kamiennego, które charakteryzują się wysoką kalorycznością (wartością opałową). Węgiel jest mielony na mniejsze kawałki i oczyszczany z zanieczyszczeń. Gotowe bryłki eko-groszku posiadają średnicę od 5mm do 25mm. Tak przygotowane bryłki nadają się przede wszystkim do kotła zaopatrzonego w specjalny podajnik.

Do zalet tego paliwa należy zaliczyć przed wszystkim wysoką kaloryczność. Poza tym w efekcie jego spalania powstaje bardzo mało popiołu. Eko-groszek zawiera minimalne ilości siarki, dlatego jest przyjazny dla środowiska i traktowany jako opał ekologiczny.

Piec na eko-groszek z automatycznym podajnikiem

Piece na eko-groszek posiadają automatyczny podajnik, który jest w stanie transportować i przekazywać do kotła bryłki o średnicy nie przekraczającej 25 mm. Z tego względu piece na eko-groszek stanowią bardzo wygodne rozwiązanie dla posiadaczy domów jednorodzinnych, ponieważ są w pełni zautomatyzowane. Po załadowaniu zasobnika ten rodzaj pieca może pracować bez przerwy i bez obsługi przez długi czas – dopóki nie wyczerpie się zapas paliwa w zasobniku. W zależności od wielkości zasobnika, zapas paliwa wystarczy zwykle przynajmniej na kilka dni. Zatem cała obsługa kotła polega tylko na okresowym uzupełnianiu opału.

Oprócz tego automatyczny podajnik przekazuje do pieca opał stale i tyle, ile trzeba. Dzięki takiemu rozwiązaniu, spalona zostaje tylko taka ilość paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania określonej temperatury. To kolejny element działania kotła na eko-groszek, który zwiększa jego wydajność,  jednocześnie stanowiąc rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego.

Potrzebujesz pieca na eko-groszek? Zadzwoń już teraz: +48 601 670 129