Kolektory słoneczne

Jeśli chcesz zaoszczędzić na prądzie to bez wątpienia kolektory słoneczne mogą Ci w tym pomóc. Odwiedzając ten portal natknąłeś się tez na pewno na informacje, że nasza firma może bez problemu je u Ciebie zainstalować. Pracujemy zarówno na terenie wielu okolicznych miejscowości, takich jak Glincz, Żukowo,  Kartuzy, Borkowo, Egiertowo, Sopot, Gdańsk, Gdynia (całe Trójmiasto), Przodkowo, jak też trochę dalej - Reda, Rumia, Puck, Wejherowo, Bytów, Kościerzyna, Lębork, Sierakowice, Władysławowo i wielu innych miejscowości znajdujących się w promieniu 100 km od Żukowa.

Z największą przyjemnością doradzimy, dobierzemy najlepsze kolektory, a następnie zamontujemy je u Ciebie.

Zadzwoń już teraz: +48 601 670 129

Czym jest kolektor słoneczny?

Kolektor słoneczny stanowi urządzenie, które przetwarza energię pochodzącą ze słońca na ciepło, które możemy wykorzystać do ogrzania domu. Pobrane ciepło wykorzystywane jest do podgrzewania wody, która kierowana jest do systemu centralnego ogrzewania danego budynku.

Czy kolektor słoneczny może być jedynym źródłem ciepła domu?

Kolektor słoneczny może wesprzeć tradycyjne systemy grzewcze domu. W naszej strefie klimatycznej nie przewiduje się jednak takiej możliwości, żeby urządzenia solarne całkowicie zastąpiły inne instalacje grzewcze. Natomiast tego typu instalacje mogą stanowić bardzo efektywny rodzaj „wsparcia” dla bardziej tradycyjnych systemów ogrzewania domu, które już funkcjonują w naszych czterech kątach.

I tak, w okresie wzmożonej zwiększonej aktywności słonecznej w naszej strefie klimatycznej, czyli począwszy od marca do października kolektory słoneczne mogą zapewnić nam od 80 do 90% gorącej wody, jakiej zwykle zużywamy w naszych domach. W najbardziej gorące miesiące lata zdarza się, że nawet 100% zapotrzebowania ciepłej wody udaje się uzyskać z systemów solarnych. W obecnych czasach, kiedy klimat nam się zmienia, a temperatury w lecie są coraz wyższe, może się okazać, że kolektor słoneczny nabierze jeszcze większego znaczenia, ze względu na dużo większe niż kiedyś możliwości oszczędzania energii.

Podstawowe rodzaje kolektorów słonecznych

Obecnie na rynku wyróżnia się dwa rodzaje kolektorów słonecznych. Należą do nich kolektory płaskie i rurowe. Ze względu na niższą cenę najczęściej wybierany jest przez Klientów kolektor płaski. Mimo, że jego efektywność jest niższa od bardziej wydajnego kolektora rurowego. Z kolei kolektory rurowe potrafią pozyskać ciepło nawet w pochmurne dni, jednak ze względu na zastosowane w nich rozwiązania techniczne koszty ich zakupu są znacznie droższe.

Zastanawiasz się, czy kolektor słoneczny będzie dobrym rozwiązaniem właśnie dla Twojego domu? Zadzwoń po poradę: +48 601 670 129